НОВИНИ

У МВС прокоментували скандальне призначення Лютого очільником поліції Черкащини

Якщо виявиться, що новий начальник ГУ НП не може впоратися з покладеними на нього обов'язками, громада зможе висловити йому недовіру.

Керівництво Національної поліції України вважає призначення Валерія Лютого на посаду начальника черкаської поліції оптимальним кадровим рішенням. Про це заявив речник МВС Артем Шевченко.

"Давайте спробуємо дати людині шанс попрацювати. Керівництво Нацполіції переконане, що це буде ефективний крок, і він (Лютий – Ред.) впорається з Черкащиною з точки зору боротьби зі злочинністю і з криміналом", – сказав Шевченко.

Він нагадав, що Черкащина вже довгий час залишається без головного поліцейського, що негативно впливає на криміногенну ситуацію в регіоні.

За словами Шевченка, після призначення Лютого в листопаді керівництво Нацполіції спілкувалося з громадськістю, переконуючи у відсутності реальних зауважень до його кандидатури. Якщо ж виявиться, що новий начальник ГУ НП не може впоратися з покладеними на нього обов'язками, громада зможе висловити йому недовіру, підкреслив Шевченко.

"Я хочу нагадати, що нинішній закон про Нацполіцію передбачає таку радикальну, революційну норму, як висловлення громадою території у вигляді обласної ради недовіри керівнику територіального органу Нацполіції, якщо, на думку громади, він не справляється або діє не у той спосіб, як хоче цього громада, в данному випадку - облрада. Закон про Нацполіцію передбачає можливість висловити недовіру і впливати реально на посаду начальника Головного управління Нацполіції в області. Якщо ваші перестороги реальні і вони підтвердяться, такий механізм є", – наголосив речник МВС.

Раніше ЗМІ повідомили, що Валерія Лютого, попри протести, призначили главою поліції Черкащини.

Лютого планували представляти ще 3 листопада. Однак згодом захід скасували. Валерій Лютий раніше працював начальником ГУНП у Кривому Розі. Валерій Васильович є уродженцем Харкова. У різні часи займав посади начальника ДАІ Харкова та області, був заступником начальника ГУ МВС в Харківській області. У 2010 році Лютий пішов на пенсію, у 2013 став радником міського голови Харкова Геннадія Кернеса.

Проти призначення на посаду керівника обласного ГУНП Лютого виступив спочатку народний депутат Єгор Соболєв, а потім – міський голова Черкас Анатолій Бондаренко. Окрім того, під управлінням поліції активісти проводили мітинги, під час яких закликали не призначати Лютого.

Попередньо ГУНП в Черкаській області очолював Владислав Пустовар. Більш ніж півроку тому його затримали слідчі Генпрокуратури спільно з підрозділом внутрішньої безпеки. За версією слідства, Пустовар давав одному з керівників Національної поліції дві тисячі доларів за проходження атестації двох своїх підлеглих.