НОВИНИ

Обвинувачення проти двох затриманих біля Криму дезертирів-зрадників скерували до суду

Колишнього молодшого сержанта та прапорщика затримали в листопаді.

Військова прокуратура Миколаївського гарнізону Південного регіону України закінчила досудове розслідування і направила до суду обвинувальні акти стосовно колишніх військовослужбовців Збройних Сил України, які, зрадивши присязі, перейшли на бік країни-агресора. Про це інформує прес-центр ГПУ.

«Колишні молодший сержант та прапорщик, проходячи службу в одній із військових частин, дислокованих на території Автономної республіки Крим, під час окупації півострову не виконали наказу про прибуття до нового місця служби і залишились на окупованій території, тим самим вчинивши дезертирство, у зв’язку з чим були оголошені у розшук. У подальшому вони уклали контракти про проходження військової служби в ЗС РФ», – йдеться у повідомленні.

«20.11.2016 співробітники Служби безпеки України, виконуючи доручення військової прокуратури, у повній відповідності до вимог кримінального процесуального законодавства затримали зрадників на території України», – зазначають у ГПУ.

Військова прокуратура Миколаївського гарнізону Південного регіону України затриманим вручила письмові повідомлення про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 408 (дезертирство) КК України, ч. 1 ст. 111 (державна зрада) КК України.

Тепер їхню подальшу долю вирішуватиме суд.

Нагадаємо, у Міноборони Росії заявили, що 20 листопада СБУ затримала і вивезла з Криму на територію Миколаївської області російських військовослужбовців – прапорщика Максима Одинцова та молодшого сержанта контрактної служби Олександра Баранова.

Проте у СБУ запевнили, що йдеться про двох колишніх українських військових, які зрадили присязі.