НОВИНИ

У РФ провалився другий конкурс із будівництва залізниці до «Керченського мосту»

Не знайшлося охочих зайнятися будівництвом.

Терміни реалізації проекту Керченського мосту в анексований Крим опинилися під ризиками зрушення. Уже другий конкурс з вибору генпідрядника на будівництво залізничних підходів до мосту зірвався через відсутність заявок. Про це повідомляють російські ЗМІ.

Зазначається, що підходи повинні бути побудовані до листопада 2019 року за 16,9 млрд руб. Але в галузі вважають, що ціна занижена. Якщо конкурс не відбудеться і в першому кварталі 2017 року, то для здачі проекту в термін будуть потрібні "адміністративні рішення", відзначають аналітики.

У середині грудня Росжелдор оголосив повторний конкурс на розробку документації і будівництво. Термін подачі заявок починався 12 грудня і завершувався в минулу п'ятницю, але заявок так і не надійшло. У Мінтрансі повідомили, що терміни робіт з будівництва підходів залишаються незмінними, фінансування заплановане з 2017 року. 

Як повідомлялося, у червні 2016 року ЗМІ повідомили, що у Росії призупинили фінансування будівництва «Керченського мосту». А вже в липні стало відомо, що початок використання залізничної переправи між Росією та анексованим Кримом по мосту через Керченську протоку відклали на один рік.

Росія будує так званий «Керченський міст» з весни 2015 року. Також  українська прокуратура відкрила провадження за фактом прокладання китайським судном «енергомосту» в Крим.

Нагадаємо, в МЗС України повідомили Тижню, що Росія порушила норми Конвенції ООН з морського права, коли почала будівництво так званих «Керченського мосту» та «енергомосту», які зв’язують територію Росії та окупованого Криму. У міністерстві додали, що Україна вже ініціювала переговорний процес щодо тлумачення та застосування норм відповідної конвенції у визначеному міжнародним правом порядку.