НОВИНИ

Низка країн Європи посилили заходи безпеки на час зимових свят

Рішення, зокрема, були прийняті після теракту в Берліні.

Європейські країни після теракту в Берліні вирішили посилити заходи безпеки на час свят. 

Зокрема, влада Риму заборонили в'їзд вантажівок у центр міста 24-26 грудня і з 31 грудня по 6 січня. Виняток буде зроблено лише для доставки продуктів, медикаментів, пошти й інкасаторських машин. Крім цього, на 350 міських ринках посилено поліцейський контроль, а також в якості запобіжного заходу влада Риму заборонила підривати феєрверки на Новий рік. Заходи безпеки також були посилені в інших містах Італії.

Влада Іспанії також розіслала регіональним правоохоронним органам рекомендації щодо посилення контролю в громадських місцях. Зокрема, запропоновано встановити загородження або використовувати патрульні машини в якості бар'єрів на вході в місця великого скупчення людей.

Французька влада, в свою чергу, посилила охорону найбільш популярних різдвяних базарів у країні. Глава національної поліції країни Жан-Марк Фалькон підкреслив в інтерв'ю газеті Journal du Dimanche, що в цьому році на святкових ринках не просто працює поліція, а вжиті заходи для "практично миттєвих дій у відповідь" у разі екстреної ситуації.

Поліція Великої Британії також переглянула свій план забезпечення безпеки в місцях масового зібрання людей, відправивши на різдвяні базари більше поліцейських. Крім того, було вирішено протягом трьох місяців перекривати дороги, що ведуть до Букінгемському палацу, на час зміни варти з 10.45 до 12.30 за місцевим часом.

Нагадаємо, внаслідок наїзду ввечері 19 грудня вантажівки в натовп людей на різдвяному ярмарку в Берліні загинули 12 осіб, ще 49 людей отримали поранення.

Після цього водій вантажівки був затриманий поліцією, його напарник загинув. Ним виявився громадянин Польщі, вантажівка належала польській компанії і була зареєстрована у Ґданську.

У результаті теракту в Берліні загинув громадянин України, цю інформацію офіційно підтвердила німецька поліція. Родині загиблого українця Німеччина виплатить €10 тис. компенсації.