НОВИНИ

Суд дозволив слідчому ознайомитись із листами Януковича Путіну

У разі невиконання цього рішення, суд має право дозвілити проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених речей та документів.

Печерський райсуд Києва задовольнив клопотання слідчого про надання тимчасового доступу до речей і документів, котрі знаходяться у володінні Адміністрації президента Росії. Відповідне рішення суд ухвалив 14 грудня за клопотанням старшого слідчого в особливо важливих справах Головної військової прокуратури Генпрокуратури України Вадима Приймачка у кримінальному провадженні про державну зраду Віктора Януковича.

Слідчий хоче ознайомитися з оригіналами заяви екс-президента України від 1 березня 2014 року на ім'я президента Росії з проханням використати Збройні сили РФ на території України, а також інших звернень Віктора Януковича до Володимира Путіна за період "із 01.03.2014 року по дату проведення виїмки та вилучити їх (здійснити їх виїмку)".

Приймачок пояснив, що у провадженні виникла необхідність провести почеркознавчу експертизу належності підпису Януковичу у заяві від 1 березня 2014 року, про яку заявляв постійний представник РФ при ООН на 7124-му засіданні Ради Безпеки ООН.

Суд вирішив клопотання задовольнити.

Відтак, слідчому і представникам компетентних органів РФ, до яких слідчий чи прокурор звертатимуться з запитом про надання міжнародної правової допомоги, надано можливість отримати тимчасовий доступ до речей і документів у Кремлі і ознайомитися з оригіналами заяв Януковича на ім'я Путіна, починаючи з 1 березня 2014 року, та здійснити їх виїмку.

Ухвала діятиме 30 днів, починаючи з дня ухвалення рішення слідчим суддею.

"У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей та документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей та документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей та документів", – сказано в рішенні суду.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя розглядав клопотання у відсутності представника особи, у володінні якої знаходяться документи, зазначається у тексті рішення.

Раніше повідомлялось, що Печерський районний суд Києва дав дозвіл на затримання екс-президента Віктора Януковича.

Нагадаємо, ГПУ викликала Віктора Януковича на допит у якості підозрюваного 5 і 9 грудня. Янукович, в свою чергу, звернувся до Генеральної прокуратури України з проханням провести його допит за місцем його проживання в російському Ростові-на-Дону. Адвокат екс-президента зазначив, що Янукович не вважає можливим приїхати в Україну, оскільки побоюється за своє життя.

У Святошинському районному суді Києва 28 листопада відбувся допит  Януковича в режимі відеоконференції в якості свідка у справі про вбивство 48 учасників Євромайдану співробітниками міліцейського спецпідрозділу "Беркут" . Під час судового засідання генпрокурор Юрій Луценко оголосив Януковичу підозру в державній зраді.