НОВИНИ

Екс-заступник голови Нафтогазу Кацуба захотів співпрацювати зі слідством – Луценко

Колишній посадовець, якому інкримінують розкрадання кількох мільярдів гривень, збирається внести "посильну компенсацію" за завдані збитки.

Екс-заступник голови правління НАК "Нафтогаз України" Олександр Кацуба готовий укласти угоду зі слідством в рамках розслідування справи про розкрадання державних коштів. Про це заявив генеральний прокурор Юрій Луценко.

"Станом на вчора Олександр Кацуба написав, чомусь на моє ім'я, замість того, щоб написати на ім'я слідчого, заяву про готовність досягти угоди зі слідством, яка передбачає визнання провини та викривальні свідчення щодо лідерів злочинного угруповання, а також внесення посильної компенсації за завдані збитки", - сказав генпрокурор.

За його словами, з огляду на той факт, що Кацубі інкримінують розкрадання кількох мільярдів гривень, поки складно говорити про ймовірність підписання такої угоди "з тією сумою, яку він пропонує".

"Усе буде залежати від того, які свідчення, які факти про інших учасників розкрадання він розповість. Як ви розумієте, нас цікавить не тільки засудити винних, а й знайти вкрадені у держави кошти. Якщо Кацуба буде цьому сприяти - ми про це поговоримо", - пояснив Луценко.

Він поінформував, що в епізоді, який стосується бізнесмена Сергія Курченка, у слідства вже є кілька важливих угод і великих компенсацій в бюджет.

"Я про них оголошу тоді, коли відповідні судові рішення набудуть чинності", - пояснив генпрокурор.

Як відомо, 17 червня слідчі ГПУ затримали, а 18 червня суд арештував на два місяці молодшого брата із клану Кацуб Олександра. Його підозрюють у привласненні 449,9 млн гривень підприємства. У жовтні Голосіївський райсуд Києва продовжив утримання під вартою екс-заступника голови "Нафтогазу" Олександра Кацуби до 2 грудня з можливістю внести заставу в розмірі 450 млн грн. 25 листопада суд вдруге продовжив Кацубі арешт ще на 2 місяці.