НОВИНИ

Україна опинилася у списку країн Європи з найбільшою смертністю від терактів – дослідження

Найбільше смертельних випадків сталося протягом останніх двох років.

Україна разом з Великою Британією, Росією, Іспанією і Францією входить до переліку країн із найбільшою кількістю смертельних випадків від терористичних атак у Європі. Такі дані наводить Washington Post з посиланням на «Глобальну базу даних тероризму» університету Меріленда.

Згідно з ними, в Україні з 1992 року відбулося 185 смертельних атак, в результаті яких загинуло 893 особи. Найбільше смертей у країні - понад 800 - сталося протягом останніх двох років під час конфлікту на Донбасі. Найбільше атак, а саме заходів, націлених проти цивільних осіб, підприємств, засобів масової інформації та урядовців, приписується бойовикам «ДНР» та «ЛНР». Найсмертельнішою атакою в історії країни називають 17 липня 2014 року, коли Боїнг Malaysia Airlines був збитий на сході України, у результаті чого загинули майже 300 членів екіпажу та пасажирів.

Крім того, у дослідженні зазначається, що лідером за кількістю загиблих від терористичних атак з-поміж інших країн Європи є Росія. Загалом за 45 років було зафіксовано 3 тисяч 541 смертей у 828 атаках. Найсмертельніша атака - терористичний акт у Беслані, коли терористи вранці 1 вересня 2004 року під час урочистої лінійки захопили в заручники понад 1000 осіб.

Велика частина смертей від терористичних атак сталась також у Сполученому Королівстві наприкінці 20-го століття від Ірландської республіканської армії та інших пов'язаних з ними угруповань. Загалом з 1970 по 2015 роки у Великій Британії відбулось 1 тис. 679 терористичних атак, у яких загинуло 2570 осіб.

Так само, як і в Сполученому Королівстві, терористичні акти з 1970-х до 2000-х років в Іспанії були скоєні націоналістичними групами. У 659 атаках загинуло 1 тис. 129 людей. Найбільш помітним був Баскський конфлікт, коли для отримання незалежності країни Басків терористична організація ЕТА вдавалася до викрадень, убивств і підривів бомб. Проте 2011 року ЕТА заявила про «остаточне припинення своєї збройної діяльності». 

У Франції від терористичних атак найбільше людей постраждало 2015 року. Тоді від двох нападів у Парижі загинули понад 140 осіб.