НОВИНИ

Адміністрація Трампа не внесла РФ до списку головних загроз для США – Foreign Policy

Протягом багатьох років вищі посадові особи в американському міністерстві оборони і розвідувальних службах називали загрозою №1.

Службова записка Пентагону з викладом основних "оборонних пріоритетів" нової адміністрації обраного президента Дональда Трампа не включає в себе будь-яких згадок про Росію, яка була визначена старшими військовими посадовими особами як загроза №1 для Сполучених Штатів. Про це з посиланням на службову записку повідомляє журнал Foreign Policy.

"Люди там (в Пентагоні – ред.) зараз були б дуже стурбовані бачити Росію не в списку", – сказала Евелін Фаркаш, колишній високопоставлений чиновник Пентагону, яка працювала над політикою щодо Росії в 2015 році.

Читайте також: Член команди Трампа обговорював у Москві перспективи скасування антиросійських санкцій – CNN

Протягом багатьох років вищі посадові особи в міністерстві оборони і розвідувальних службах називали Росію головною загрозою через її великий ядерний арсенал, високі можливості у веденні кібервійни, модернізовану армію, а також готовність кинути виклик Сполученим Штатам і їхнім союзникам на Близькому Сході, у Східній Європі та інших регіонах, зазначає видання.

Читайте також: Трамп висунув «друга Путіна» на посаду держсекретаря США

Генерал Джозеф Данфорд, голова Об'єднаного комітету начальників штабів, який залишатиметься в цій ролі після того, як Трамп вступить на посаду 20 січня, повідомив Конгресу в минулому році, що ніяка інша загроза не є більш серйозною. "Якщо ви хочете говорити про націю, яка могла б загрожувати існуванню Сполучених Штатів, я мав би вказати на Росію", – заявив в комітеті із закордонних справ Сенату Данфорд.