НОВИНИ

У Польщі затримали підозрюваного в антиукраїнських провокаціях під час Маршу орлят

Підозрюваний категорично заперечує, що саме він вигукував ці гасла.

Прокуратура Польщі висунула звинувачення 30-ти річному поляку за висловлювання погроз щодо українців та за заклик до ненависті на національному ґрунті під час проведення Маршу орлят 10 грудня. Про це повідомляє Gazetaprawna.pl.

Підозрюваний Адріан Н. є мешканцем міста Ропчице та має вищу освіту. На основі висунутих звинувачень йому загрожує від 3 місяців до 5 років позбавлення свободи.

За словами прокурора Марти Пентковської, прес-секретаря прокуратури в Перемишлі, підозрюваного, який зізнався, що брав участь у марші, можна побачити у двох відеозаписах, зроблених на вулицях Перемишля.

На одному із відео можна побачити та почути, які він кричав: "Польський Перемишль, польський Львів", а на другому відео чути його заклик: "Смерть українцям".

Повідомляється, що підозрюваний категорично заперечує, що саме він вигукував ці гасла.

Прокурор додала, що автор другого відео впізнав підозрюваного та вказав, що саме він вигукував антиукраїнські гасла.

"Враховуючи те, що підозрюваний не визнає, що викрикував "Смерть українцям", а свідок його впізнав і підтвердив, що кричав він, то необхідно буде провести ідентифікацію голосу на записі", - повідомила Пентковська.

Повідомляється, що організатори маршу заявляють, що зроблене відео є провокацією та висловлюють сумніви щодо самого запису.

Як повідомляли польські ЗМІ, 10 грудня в Перемишлі під час щорічного "Маршу орлят перемишльських і львівських" один із учасників колони, яка проходила повз Український народний дім, вигукнув "Смерть українцям".

У той самий час, посол України в Польщі Андрій Дещиця закликав не робити передчасних висновків на підставі цієї події, оскільки реакція інших учасників акції на це гасло не зрозуміла.

Україна звернулася до МЗС Польщі з вимогою розслідувати антиукраїнські гасла на суботньому марші і очікує оцінки правоохоронців за фактами розпалювання міжнаціональної ворожнечі. Також відповідна нота була передана меру Перемишля, під чиїм патронатом проходила акція.