НОВИНИ

Туреччина націоналізувала найбільшого в країні трейдера Газпрому – ЗМІ

Компанію підозрюють в зв'язках з організацією Фетхуллаха Гюлена.

На початку грудня турецька влада де-факто націоналізувала Akfel Holding, найбільшого приватного імпортера російського газу, частками в якому володіють Газпром і Газпромбанк. 

Компанію підозрюють в зв'язках з організацією Фетхуллаха Гюлена, пише газета "Комерсант" з посиланням на джерела, знайомі з ситуацією.

Видання зазначає, що влада Туреччини взяла під контроль і змінила раду директорів Akfel Holding, про це повідомлялося ще 6 грудня, проте на той момент статус російських інвестицій був незрозумілий.

"Тепер, за словами джерел, близьких до акціонерів Akfel, турецький Фонд страхування вкладів (TMSF) неформально повідомив їм, що "виконує функції акціонерів". У Газпромі і Akfel відмовилися від коментарів, в TMSF не відповів на запит "Комерсанта", – відзначає видання

В цілому на компанії групи Akfel припадає 55% в портфелі поставок Газпрому приватним турецьким імпортерам і приблизно 20% від усіх поставок російського газу до Туреччини. За оцінками видання, її річний виторг від газового бізнесу може становити 400-500 млн доларів.

Нагадаємо, 11 жовтня Туреччина і Росія підписали міжурядову угоду про будівництво двох ліній газопроводу "Турецький потік" по дну Чорного моря. Будівництво першої нитки газопроводу заплановано розпочати у другій половині 2017 року.