НОВИНИ

У Польщі після протестів вирішили відмовитись від посилення правил для журналістів

Спікер польського Сейму пообіцяв, що у січні з'явиться новий варіант регламенту.

Керівництво правлячої партії "Право і справедливість" пообіцяло не приймати новий регламент, який посилює правила доступу журналістів до парламенту. Про це заявив президент Польщі Анджей Дуда, повідомляє AP.

За словами глави держави, метою змін було допомогти журналістам "краще організувати роботу", а у партії були "добрі наміри".

У той же час він заявив, що влада повинна "забезпечити громадянам доступ до інформації про роботу парламенту".

Голова Сенату Польщі Станіслав Карачевський, що представляє "Право і справедливість", 19 грудня пообіцяв в січні представити новий варіант регламенту, що регулює роботу преси в парламенті.

Нагадаємо, на знак підтримки польських ЗМІ, яким планують обмежити доступ до зали засідань Сейму, політики трьох опозиційних партій ("Громадянська платформа", "Сучасна", Польська селянська партія) 16 грудня заблокували трибуну і президію.

Лідер PiS Ярослав Качинський назвав дії опозиції "хуліганством". Відтак, голосування за законопроекти, у тому числі за бюджет на 2017 рік, було перенесено в інше приміщення. Опозиція визнає ці голосування нелегітимними, оскільки вони проводилися за відсутності кворуму, і вже звернулася із відповідним поданням до прокуратури.

Лідер найбільшої опозиційної партії "Громадянська платформа" (РО) Гжегож Схетина заявив, що Маршалок Сейму Марек Кухцінский призвів до кризи в Польщі і польському парламенті і повинен за це подати у відставку.

Крім того,  колишній президент Польщі Лех Валенса закликав чинного главу держави Анджея Дуду піти у відставку.