НОВИНИ

У США сьогодні колегія виборників офіційно обере нового президента США

Зазвичай вони голосують відповідно до підсумків виборів у своїх штатах.

У США члени колегії вибірників проведуть сьогодні, 19 грудня, голосування в столицях всіх штатів і у федеральному окрузі Колумбія щодо виборів президента.

Очікується, що колегія вибірників офіційно підтвердить, що мільярдер Дональд Трамп стане 45-м президентом США.

Президентські вибори в США непрямі: в день голосування 8 листопада виборці, віддавали голос за одного з кандидатів, а голосували фактично за членів колегії виборників тієї партії, яка висунула цього кандидата. 

Кандидат від Демократичної партії Хілларі Клінтон виявилася переможцем за результатами загального голосування, випередивши Трампа майже на 2,9 мільйона голосів.

Натомість республіканець Трамп заручився підтримкою 306 вибірників, а Хілларі Клінтон - 232. Для обрання необхідно 270 голосів.

Колегія виборників налічує в цілому 538 осіб і формується в кожному штаті залежно від загальної чисельності конгресменів і сенаторів від цього штату. Федеральний округ Колумбія, який не має статусу штату, направляє в колегію трьох вибірників.

Виборники - це місцеві партійні активісти, які вибираються або призначаються партактивом штату і зобов'язані виконувати волю тамтешніх виборців. Виборники-республіканці зобов'язані віддати голос за республіканця, а демократи, відповідно, - за демократа.

У більшості штатів закон забороняє вибірників йти наперекір вибору виборців. Тих, хто все одно це роблять, називають "невірними виборщиками" (faithless electors). Їх зазвичай одиниці.
Найбільше "невірних" в американській історії виявилося в 1808 році, коли волю виборців порушили шість вибірників.

Як правило, зборів виборців в столицях штатів проходять 19 грудня мирно і непомітно, але на цей раз біля будівель, в яких вони будуть голосувати, заплановано багато мітингів.