НОВИНИ

Польська опозиція вимагає відставки маршалка Сейму

Лідер найбільшої опозиційної партії повідомив президенту про очікування опозиції: повернення в парламент ЗМІ на колишніх умовах.

Маршалок Сейму Марек Кухцінский призвів до кризи в Польщі і польському парламенті і повинен за це подати у відставку. Про це після зустрічі з президентом Польщі Анджеєм Дудою заявив лідер найбільшої опозиційної партії "Громадянська платформа" (РО) Гжегож Схетина.

"Після того, що сталося, ми вважаємо, що він (Кухцінский - ред.) привів до цієї кризи і він за неї відповідає. Він повинен подати у відставку", - заявив Схетина.

Лідер РО також заявив, що повідомив президенту про очікування опозиції: повернення в парламент ЗМІ на колишніх умовах.

Схетина прокоментував також інформацію про те, що охорона Сейму увечері заявила депутатам, які блокують трибуну в Сеймі, що вони там знаходяться незаконно.

"Якщо таке триватиме, то я хочу чітко сказати, що ми не залишимо залу засідань, депутати РО будуть тут до 11 січня (початок наступного засідання Сейму) і навіть довше", - заявив він.

Схетина підкреслив, що повідомив президенту про свою готовність зустрітися в понеділок із лідером правлячої партії "Право і Справедливість" Ярославом Качинським і обговорити ситуацію, що склалася.

Раніше повідомлялось, що колишній президент Польщі Лех Валенса закликав чинного главу держави Анджея Дуду піти у відставку.

Нагадаємо, на знак підтримки польських ЗМІ, яким планують обмежити доступ до зали засідань Сейму, політики трьох опозиційних партій ("Громадянська платформа", "Сучасна", Польська селянська партія) 16 грудня заблокували трибуну і президію.

Лідер PiS Ярослав Качинський назвав дії опозиції "хуліганством". Відтак, голосування за законопроекти, у тому числі за бюджет на 2017 рік, було перенесено в інше приміщення. Опозиція визнає ці голосування нелегітимними, оскільки вони проводилися за відсутності кворуму, і вже звернулася із відповідним поданням до прокуратури.

У Варшаві та інших містах тривають протести проти дій влади щодо обмеження свободи ЗМІ.