НОВИНИ

Протести у Польщі. У Варшаву стягують наряди поліції

Заходи безпеки посилюють через мітинг під Конституційним судом.

У Варшаві сили поліції підсилюють за рахунок нарядів, які стягуються з усієї країни, сьогодні, 18 грудня, в місто прибудуть близько 500 працівників поліції. Про це повідомив спікер міської поліції, штабний аспірант Маріуш Мрозек, йдеться в повідомленні "Польського радіо".

Необхідність посилення нарядів правоохоронців пояснюють анонсованою "Комітетом захисту демократії" маніфестацією перед Конституційним судом та футбольним матчем на стадіоні "Легії".

Тільки на матчі, за словами спікера, будуть присутні близько 700 правоохоронців.

У ніч на суботу під будівлею Сейму зібралося понад 2 тис. протестувальників, вони заблокували виходи з парламенту. Згодом поліція їх відтіснила, і депутати правлячої партії змогли залишити Сейм.

Нагадаємо, на знак підтримки польських ЗМІ, яким планують обмежити доступ до зали засідань Сейму, політики трьох опозиційних партій ("Громадянська платформа", "Сучасна", Польська селянська партія) 16 грудня заблокувати трибуну і президію.

Лідер PiS Ярослав Качинський назвав дії опозиції "хуліганством". Відтак, голосування за законопроекти, у тому числі за бюджет на 2017 рік, було перенесено в інше приміщення. Опозиція визнає ці голосування нелегітимними, оскільки вони проводилися за відсутності кворуму, і вже звернулася із відповідним поданням до прокуратури.

У Варшаві та інших містах тривають протести проти дій влади щодо обмеження свободи ЗМІ.