НОВИНИ

Обама розповів подробиці розмови з Путіним щодо кібератак РФ на США

Глава Білого дому зауважив, що зрештою фальсифікації виборчого процесу не сталося, але мав місце витік вкрадених файлів у WikiLeaks.

Президент США Барак Обама зізнався, що під час останньої зустрічі з російським лідером Владіміром Путіним у Китаї звертався до нього з вимогою припинити хакерські напади на Сполучені Штати, пригрозивши наслідками, якщо цього не станеться.

"На початку вересня, коли я бачився з президентом Путіним в Китаї, я відчував, що найефективніше було поговорити з ним безпосередньо, і сказати йому припинити це, і що можливі наслідки, якщо вони цього не зроблять", - розповів американський лідер.

Він зауважив, що зрештою фальсифікації виборчого процесу не сталося, але мав місце витік вкрадених файлів у WikiLeaks. За його словами, ситуацію було врегульовано в той спосіб, як мало статися.

Водночас, Обама підкреслив, що між нинішньою адміністрацією і кабінетом обраного президента Дональда Трампа не було жодних непорозумінь у питанні щодо втручання росіян у виборчий процес, на чому акцентували увагу обидві партії в Конгресі.

"Я сподіваюсь, обраний президент подібним чином буде стурбований тим, що ми не маємо втручання ззовні у наш виборчий процес", - наголосив Обама.

Нагадаємо, центральне управління розвідки США дійшло висновку, що Росія втрутилася в президентські вибори, щоб допомогти Дональду Трампу перемогти. 

9 грудня президент США Барак Обама наказав спецслужбам до інавгурації Трампа надати повний звіт про кібератаки й іноземне втручання в президентські вибори 2016 року. 

Як повідомили американські ЗМІ, спецслужби США "з високою часткою ймовірності" припускають, що президент Росії Владімір Путін був особисто залучений в таємну кампанію з втручання в президентські вибори в США.