НОВИНИ

Туреччина і РФ запланували провести в Казахстані переговори по Сирії

В Анкарі відзначають, що Туреччина, Росія і Іран згодні з необхідністю встановлення перемир'я в Сирії.

Туреччина і Росія планують організувати в Казахстані переговори між представниками сирійської опозиції і уряду в Дамаску. Інформацію про це підтвердив міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу на прес-конференції в Анкарі в п'ятницю, 16 грудня.

Раніше президент Росії Владімір Путін заявив, що він тісно співпрацює з Туреччиною з метою запуску нового раунду переговорів про припинення вогню на всій території Сирії. При цьому Путін, за словами Чавушоглу, сказав своєму турецькому колезі Реджепу Тайіпу Ердогану, що будь-які нові переговори щодо Сирії, плановані на території Казахстану, будуть лише доповненням до Женевськи переговорів по міжсирійському врегулюванню.

Мевлют Чавушоглу повідомив, що в Казахстані Туреччина не буде безпосередньо вести переговори з представниками сирійського уряду. Він знову закликав до негайного припинення вогню в Сирії, зазначивши, що стосовно необхідності перемир'я розбіжностей між Туреччиною, Росією та Іраном немає.

Туреччина, Росія і Іран переслідують принципово різні інтереси в Сирії. Москва і Тегеран є близькими прихильниками Башара Асада, сприяючи збереженню його режиму військовими методами. Анкара ж надає допомогу опозиційним силам в боротьбі проти джихадистів, одночасно протидіючи загонам курдських повстанців.

Зазначимо, жителі сирійського Алеппо опинилися в пастці в результаті масованого наступу урядових сил за підтримки Росії, вони записують прощальні відео і викладають їх в інтернет.

Зранку 15 грудня в Алеппо розпочалася евакуація збройних повстанців. Угода між урядом Сирії та повстанцями про евакуацію мирних жителів була досягнута в ніч на 15 грудня. Спочатку евакуація повинна була розпочатися в середу, 14 грудня, але план зірвався через те, що в місті знову почалися зіткнення. ЗМІ повідомили, що урядові війська обстріляли колону повстанців, яка виходила з Алеппо. Перший конвой з евакуйованими людьми зі східного Алеппо надвечір 15 грудня дістався території, яку контролювали повстанці на захід від міста. 

А вже 16 грудня стало відомо, що в Алеппо через поновлення боїв припинили евакуацію.