НОВИНИ

У ГПУ назвали дві умови для особистого допиту Януковича

Минулого разу президента-втікача допитували в режимі відеоконференції.

Голова департаменту спецрозслідувань ГПУ Сергій Горбатюк розповів, за яких умов екс-президента Віктора Януковича можуть допитати особисто, а не в режимі відеоконференції.

"Якщо він з'явиться до слідства або буде виданий як екстрадований в Україну, то, звичайно, допит буде відбуватися особисто. Матеріали від адвоката Януковича щодо того, що нібито до смертей на Майдані були причетні і лідери Євромайдану, слідству ще не надходили. Сподіваюся, що надійдуть. Слідчими, прокурорами регулярно моніториться інтернет і фільми, які з'являються, дають різні погляди подій. Вони переглядаються, приєднуються до матеріалів справи, перевіряються на можливість того, чи будуть вони використані як докази", - повідомив Горбатюк.

Як повідомлялося, адвокат екс-президента України Віктора Януковича Віталій Сердюк 9 грудня заявив, що повернув до Генеральної прокуратури України повідомлення про підозру.

Раніше ГПУ заявила про готовність допитати Януковича в Росії.

Нагадаємо, ГПУ викликала Віктора Януковича на допит у якості підозрюваного 5 і 9 грудня. Янукович, в свою чергу, звернувся до Генеральної прокуратури України з проханням провести його допит за місцем його проживання в російському Ростові-на-Дону. Адвокат екс-президента зазначив, що Янукович не вважає можливим приїхати в Україну, оскільки побоюється за своє життя.

У Святошинському районному суді Києва 28 листопада відбувся допит колишнього президента України Віктора Януковича в режимі відеоконференції в якості свідка у справі про вбивство 48 учасників Євромайдану співробітниками міліцейського спецпідрозділу "Беркут" . Під час судового засідання генпрокурор Юрій Луценко оголосив Януковичу підозру в державній зраді.