Представники ЦРУ незадоволені позицією обраного президента США Дональда Трампа щодо впливу Росії на вибори. Про це повідомляє The Wall Street Journal з посиланням на співрозмовників у розвідці США.

Напередодні в інтерв'ю Fox News обраний президент заявив, що не вірить в заяви про втручання Москви у вибори. Він назвав позицію розвідки «спробою виправдатися».

 

Під час інтерв’ю Трамп також заперечував важливість отримання щоденного інструктажу від розвідки, що стало традицією президентів і новообраних президентів. Він отримував інструктаж лише епізодично після перемоги на виборах.

«Викликає занепокоєння, що розвідувальні дані, пов'язані з американськими виборами, сприймаються як помилкові і політизовані», - йдеться в заяві чиновника ЦРУ, яке наводить видання.

У повідомленні також зазначено, що ігнорування даних розвідки ставить під сумнів її роботу і суперечить «цінностям фахівців з національної безпеки країни».

Газета уточнює, що висновки розвідки більше засновані на аналізі в порівнянні з доказову стандартами, які зазвичай застосовує ФБР. Ті, хто знайомий з розслідуванням справи про хакерські атаки, пояснюють, що існують докази того, що російський уряд відповідальний за ці атаки, проте їх недостатньо для того, щоб довести це в суді. 

Співробітники правоохоронних органів також заявили, що ФБР не хоче публічно звинувачувати Росію у втручанні, оскільки намагається працювати з російськими колегами у деяких справах, зокрема, щодо кіберзлочинів.

Нагадаємо, центральне управління розвідки США дійшло висновку, що Росія втрутилася в президентські вибори, щоб допомогти Дональду Трампу перемогти. 

У п'ятницю, 9 грудня, президент США Барак Обама наказав спецслужбам до інавгурації Трампа надати повний звіт про кібератаки й іноземне втручання в президентські вибори 2016 року.