НОВИНИ

ЦРУ незадоволене позицією Трампа щодо впливу Росії на вибори – WSJ

Обраний президент не вірить, що Москва допомагала йому виграти вибори.

Представники ЦРУ незадоволені позицією обраного президента США Дональда Трампа щодо впливу Росії на вибори. Про це повідомляє The Wall Street Journal з посиланням на співрозмовників у розвідці США.

Напередодні в інтерв'ю Fox News обраний президент заявив, що не вірить в заяви про втручання Москви у вибори. Він назвав позицію розвідки «спробою виправдатися».

 

Під час інтерв’ю Трамп також заперечував важливість отримання щоденного інструктажу від розвідки, що стало традицією президентів і новообраних президентів. Він отримував інструктаж лише епізодично після перемоги на виборах.

«Викликає занепокоєння, що розвідувальні дані, пов'язані з американськими виборами, сприймаються як помилкові і політизовані», - йдеться в заяві чиновника ЦРУ, яке наводить видання.

У повідомленні також зазначено, що ігнорування даних розвідки ставить під сумнів її роботу і суперечить «цінностям фахівців з національної безпеки країни».

Газета уточнює, що висновки розвідки більше засновані на аналізі в порівнянні з доказову стандартами, які зазвичай застосовує ФБР. Ті, хто знайомий з розслідуванням справи про хакерські атаки, пояснюють, що існують докази того, що російський уряд відповідальний за ці атаки, проте їх недостатньо для того, щоб довести це в суді. 

Співробітники правоохоронних органів також заявили, що ФБР не хоче публічно звинувачувати Росію у втручанні, оскільки намагається працювати з російськими колегами у деяких справах, зокрема, щодо кіберзлочинів.

Нагадаємо, центральне управління розвідки США дійшло висновку, що Росія втрутилася в президентські вибори, щоб допомогти Дональду Трампу перемогти. 

У п'ятницю, 9 грудня, президент США Барак Обама наказав спецслужбам до інавгурації Трампа надати повний звіт про кібератаки й іноземне втручання в президентські вибори 2016 року.