НОВИНИ

Китай пригрозив постачати зброю ворогам США – ЗМІ

Це станеться, якщо нова адміністрація обраного президента Трампа буде розвивати відносини з Тайванем.

Якщо нова адміністрація США порушуючи положення про існування тільки одного Китаю буде розвивати відносини з Тайванем і продавати йому озброєння, то КНР має намір поставляти зброю ворогам Сполучених Штатів, попередила в понеділок китайська англомовна газета Global Times.

Публікація стала реакцією на заяву обраного президента США Дональда Трампа, який у неділю в інтерв'ю телеканалу Fox News Sunday сказав: "Я не знаю, чому ми повинні бути прив'язані до політики єдиного Китаю".

Раніше видання вже піддавало Трампа критиці за його телефонну розмову з главою тайванської адміністрації Цай Інвень. У нинішньому коментарі газета попереджає, що якщо він "відкрито відмовиться від політики одного Китаю, це викличе справжню бурю".

Global Times цитує китайського експерта Лі Хайдуна, який зазначив, що "як бізнесмен вважає, що таким чином вести бізнес - це нормально, але Трамп не усвідомлює, що для Китаю тайванський питання - це не сфера бізнесу".

Експерт, який є професором Китайського університету закордонних справ, наголосив: "Тайванське питання не підлягає обговоренню". Разом з тим, він не виключає, що найближчим часом Д.Трамп може змінити свою позицію по Тайваню.