НОВИНИ

Посольство України в Польщі відреагувало на антиукраїнські гасла під час Маршу орлят

Дипломатичне представництво чекає на офіційну відповідь від мерії Перемишля і місцевої поліції.

У польському місті Перемишль у суботу, 10 грудня, під час маршу правих організацій один із учасників вигукнув польською мовою «Смерть українцям». Про це повідомляє Простір.

За даними видання, інцидент стався увечері, коли колона Маршу орлят проходила повз Український народний дім, який орендує Об'єднання українців у Польщі.

Організаторами Маршу орлят є праві організації, такі як Усепольська молодь, Національно-радикальний табір, неформальна група Патріотичний Перемишль, а також установа культури Підкарпатського воєводства — Культурний центр в Перемишлі.

Окрім того, за даними видання, до організації маршу приєдналися польська державна установа Інститут національної пам’яті з Ряшева та мер Перемишля Роберт Хома.

Згодом стало відомо, що посол України в Польщі Андрій Дещиця відреагував на інцидент. Він заявив, що наразі українське посольство з'ясовує подробиці інциденту з антиукраїнськими висловлюваннями під час маршу правих сил у польському Перемишлі. Диппредставництво у понеділок, 12 грудня, чекає офіційної відповіді від мерії Перемишля і місцевої поліції.

Нагадаємо, радикально налаштовані молодики із закритими обличчями під час Маршу незалежності у Варшаві на 98-у річницю незалежності Польщі спалили державний прапор України.

Представники канцелярії президента Польщі та уряду РП заявили, що відповідальність за спалення українського прапора під час Маршу незалежності у Варшаві мають нести його організатори.