НОВИНИ

У Генпрокуратурі розповіли, коли Януковича судитимуть за державну зраду

Генпрокурор також прокоментував слова адвоката Віталія Сердюка про те, що Януковичу нібито неправильно вручили підозру.

Судовий процес щодо державної зради екс-президента Віктора Януковича може розпочатися на початку 2017 року. Про це заявив генеральний прокурор Юрій Луценко.

"На початку наступного року, а може і раніше, ми вручимо обвинувальний акт і почнемо судовий процес по державній зраді Януковича", - сказав він.

Генпрокурор також прокоментував слова адвоката Віталія Сердюка про те, що його підзахисному Віктору Януковичу нібито неправильно вручили підозру.

"Наша позиція ґрунтується виключно на нормах Кримінального процесуального кодексу України, і хочу звернути увагу, що адвокат або займається піаром, або демонструє правовий нігілізм. Луценко не оголошував підозру в суді - я лише виконував процесуальну дію, роз'яснював суть підозри. Це різні речі", - наголосив Луценко.

Він додав, що вручення підозри Януковичу відбувалося, коли військові прокурори вручили захисникові екс-президента пакет підозри, а також Генпрокуратура міжнародною поштою направила копії підозри за місцем проживання Януковича в Межигір'ї, та за вказаними ним і його захистом адресами в Ростові-на-Дону, і в російський суд, де Янукович виступав в якості свідка.

"Звідти ми отримали повідомлення, що направлена нами підозра передана до Мін'юсту РФ для вручення громадянину Януковичу", - пояснив Луценко.

"Тобто процес іде в суворій відповідності з українським та міжнародним законодавством. Ми надали підозру захисникам, направили на всі відомі нам адреси. Заяви адвоката про те, що Луценко неправильно вручив - просто смішні. Луценко не вручає підозри, Луценко лише, користуючись нагодою, що його чує сам підозрюваний, лише роз'яснив суть підозри", - підсумував генпрокурор.

Як повідомлялося, адвокат екс-президента України Віктора Януковича Віталій Сердюк 9 грудня заявив, що повернув до Генеральної прокуратури України повідомлення про підозру.

Раніше ГПУ заявила про готовність допитати Януковича в Росії.

Нагадаємо, ГПУ викликала Віктора Януковича на допит у якості підозрюваного 5 і 9 грудня. Янукович, в свою чергу, звернувся до Генеральної прокуратури України з проханням провести його допит за місцем його проживання в російському Ростові-на-Дону. Адвокат екс-президента зазначив, що Янукович не вважає можливим приїхати в Україну, оскільки побоюється за своє життя.

У Святошинському районному суді Києва 28 листопада відбувся допит колишнього президента України Віктора Януковича в режимі відеоконференції в якості свідка у справі про вбивство 48 учасників Євромайдану співробітниками міліцейського спецпідрозділу "Беркут" . Під час судового засідання генпрокурор Юрій Луценко оголосив Януковичу підозру в державній зраді.