НОВИНИ

Рішення кризи в Україні повинне залишатися в центрі уваги ОБСЄ – Канада

За словами глави МЗС, Канада ні зараз, ні в майбутньому не визнає незаконну окупацію Автономної республіки Крим.

Оттава не визнає незаконну окупацію Криму, який є частиною України. Про це заявив глава Міністерства закордонних справ Канади Стефан Діон під час саміту міністрів закордонних справ країн-членів ОБСЄ 8 грудня.

"Я впевнено підтверджую, що Канада ні зараз, ні в майбутньому не визнає незаконну окупацію Автономної республіки Крим – складової частини території України», – сказав Діон.

Дипломат зазначив, що недоторканність територіальної цілісності держав є основоположним принципом, який лежить в основі діяльності ОБСЄ.

"Рішення кризи в Україні та продовження підтримки імплементації всіма сторонами Мінських угод, а також сприяння Спеціальної моніторингової місії є і повинні залишатися в центрі уваги ОБСЄ", – зазначив глава МЗС Канади.

"Саме тому ми повинні виступати рішуче проти недавніх спроб силою змінити кордони Європи, що явно суперечить міжнародному праву і Гельсінському Заключному акту», – підсумував Діон.

Як повідомлялося, раніше під час 23-ї зустрічі міністрів країн ОБСЄ державний секретар США Джон Керрі заявив, що конфлікт на Донбасі та окупація Криму тривають занадто довго, тому він закликав ОБСЄ продовжувати зусилля, спрямовані на мирне врегулювання цих проблем.

Нагадаємо, 8 грудня в Гамбурзі стартувала дводенна 23-тя зустріч глав МЗС країн-членів ОБСЄ, на якій двома основними темами будуть ситуації з озброєними конфліктами в Україні та Сирії. У дводенному саміті ОБСЄ беруть участь міністри закордонних справ 57 країн-членів організації.