НОВИНИ

Лавров заявив про призупинення бойових дій в Алеппо

За словами російського міністра, з міста евакуюють близько 8 тисяч цивільних.

У четвер, 8 грудня, міністр закордонних справ Росії Сєргєй Лавров, на полях зустрічі голів МЗС країн ОБСЄ у Гамбурзі, заявив, що сирійська армія призупинила бойові дії у східному Алеппо для виведення з міста близько 8 тисяч цивільних. Про це повідомляє Радіо Свобода.

Глава російського МЗС це найбільшою гуманітарною операцією за весь час конфлікту. 

Лавров також сказав, що під час останніх зустрічей з держсекретарем США Джоном Керрі сторони домовилися про проведення у Женеві 10 грудня наради військових експертів і дипломатів для врегулювання «проблеми східного Алеппо».

Нагадаємо, сирійські та російські лідери 7 грудня відкинули прохання повстанських сил і західних держав припинити вогонь в Алеппо з гуманітарних міркувань.

Урядові сили Сирії та їхні союзники 7 грудня встановили повний контроль над Старим містом в Алеппо, дотепер контрольованим антиурядовими повстанцями.

З середини листопада сирійські повстанці втратили від 75 до 80 відсотків території Алеппо, яка раніше перебувала перед їхнім контролем.

Влада сирійського президента Башара аль-Асада та Росія відкидали заклики повстанців та Заходу щодо оголошення перемир’я в Алеппо і продовжували кампанію з відновлення повного контролю над цим містом.

За оцінками, ООН у контрольованій повстанцями східній частині Алеппо перебуває близько 8 тисяч бійців та близько 200 тисяч цивільних.