НОВИНИ

Рада відхилила законопроект про спецконфіскацію

Парламенту забракло голосів для прийняття законопроекту.

Верховна Рада під час вечірнього засідання 8 грудня не змогла прийняти за основу законопроект "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, що стосуються забезпечення справляння в дохід держави необґрунтованих активів" (№5142). 

У залі парламенту не вистачило голосів для прийняття законопроекту в першому читанні, також депутати не підтримали повернення проекту в комітет для доопрацювання. Таким чином, законопроект вважається відхиленим.

Нагадаємо, законопроект про спецконфіскацію був зареєстрований у парламенті 20 вересня. Згідно з пояснювальною запискою до документа, метою його прийняття є запровадження інституту стягнення в дохід держави необґрунтованих активів до закінчення кримінального провадження, під час якого й були виявлені такі активи, правомірність походження яких не доведена, в той час як підозрюваний у кримінальному провадженні корупційних злочинів фактично може ними користуватись та розпоряджатись.

Як повідомляв прем'єр-міністр України Володимир Гройсман, у проекті державного бюджету на 2017 рік закладені 10,5 млрд грн, які планується отримати від спецконфіскації коштів колишніх високопосадовців при загальній їх сумі 40 млрд грн.