НОВИНИ

Лідери ЄС відреагували на схвалення механізму, що розблокує "безвіз" для України

У Євросоюзі сподіваються, що більше не виникне перешкод для отримання українцями безвізового режиму.

Лідери Європейського Союзу привітали затвердження механізму призупинення дії безвізового режиму і сподіваються на швидке введення "безвізу" для України та Грузії.

"Майже там. Дискусія про механізм призупинення завершена. Тепер фінішна пряма в напрямку безвізового режиму для України і Грузії", - написав президент Європейської Ради Дональд Туск у Twitter.

Президент Європейського парламенту Мартін Шульц також висловив надію, що не буде подальших зволікань в питанні безвізового режиму для українців і грузин. 

"Європарламент з вересня готовий проголосувати за короткострокові безвізові поїздки для громадян України та Грузії. Ми сподіваємося, що з боку Ради ЄС не буде ніяких подальших зволікань", - написав він у Twitter.

У свою чергу, єврокомісар з питань політики сусідства та переговорів про розширення Йоханнес Хан зазначив, що ЄС повинен терміново надати "безвіз" для України і Грузії.

"Візова лібералізація для України і Грузії: вітаю сьогоднішню домовленість, підтриману більшістю комітету з громадянських свобод, юстиції та внутрішніх справ. Тепер ЄС має терміново надати заслужений безвізовий режим громадянам України і Грузії", - написав він у Twitter.

Нагадаємо, 8 грудня, комітет Європарламенту затвердив механізм призупинення "безвізу". Надалі це рішення має бути проголосоване на пленарному засіданні Європарламенту та затверджено Радою Євросоюзу. 

Нагадаємо, держави-члени ЄС і Європарламент під час переговорів 7 грудня досягли компромісу щодо умов механізму призупинення "безвізу".

Представництво Європейського Союзу в Україні опублікувало текст, де прописаний механізм призупинення "безвізу"