НОВИНИ

Кабмін скасував ліквідацію "Автомобільних доріг України"

Міністр зазначив, що на сьогодні понад 90% робіт з експлуатаційного утримання доріг загального користування виконують дочірні компанії цього підприємства.

Кабінет міністрів України скасував ліквідацію державної акціонерної компанії «Автомобільні дороги України», розпочату влітку 2015 року у зв'язку з реформою дорожньої галузі, і відновив роботу компанії. Відповідне рішення було прийняте в ході сьогоднішнього засідання уряду.

Представляючи на засіданні Кабміну відповідний проект акта про скасування ліквідації державної акціонерної компанії «Автомобільні дороги України», міністр інфраструктури Володимир Омелян зазначив, що на сьогодні понад 90% робіт з експлуатаційного утримання доріг загального користування виконують дочірні компанії цього підприємства.

«Варто зазначити, що на сьогодні альтернатива на ринку дорожніх послуг щодо виконання таких робіт відсутня. Після прийняття рішення про схвалення проекту акта Укравтодор вживе заходів щодо оптимізації структури компанії», - повідомив Омелян.

У свою чергу присутній на засіданні віце-прем'єр-міністр України Володимир Кістіон запропонував на рівні уряду доручити Мінінфраструктури й Укравтодору впродовж місяця розробити відповідні заходи щодо реформування «Автомобільних доріг України» і представити їх на розгляд членів Кабміну.

«Я пропоную, щоб Мінінфраструктури і «Укравтодор» впродовж місяця розробили відповідні заходи щодо реформування «Автомобільних доріг України» з урахуванням тих позицій, які на сьогодні передбачені в законі про дорожній фонд, і поінформувати уряд про цей план», - сказав Кістіон.

Пропозицію підтримав прем'єр-міністр Володимир Гройсман.

Як повідомлялося, відновити роботу ДАК «Автомобільні дороги України» Кабмін планував ще на засіданні 16 листопада, проте це питання так і не було включено до порядку денного роботи уряду. Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України" в 2015 році скоротила чистий збиток на 7% порівняно з результатом 2014 року - до 215,749 млн грн.