НОВИНИ

У Єврокомісії закликали ЄС прискорити введення "безвізу" з Україною

Із відповідною заявою виступив Йоханнес Хан.

Європейський союз повинен найближчим часом знайти рішення для надання Україні безвізового режиму з ЄС. Про це в Брюсселі заявив єврокомісар із питань європейської політики сусідства Йоханнес Хан.

"Якщо ми зараз не можемо виконувати наші зобов'язання і обіцянки, в майбутньому ми втратимо не тільки довіру, але також політичні важелі. Ось чому я закликаю всіх, включаючи членів Європарламенту, знайти рішення з Європейською радою. Я маю на увазі деякі країни-члени ЄС, які ховаються за механізмом припинення дії безвізового режиму, коли вони думають про інші речі, щоб не вводити візову лібералізацію", - заявив Хан.

Читайте також: У МЗС назвали дві країни, через які відтерміновується "безвіз" для України

Як повідомлялося, 29 листопада у Брюсселі під час консультацій, так званого тріалогу, не змогли домовитись про  механізм призупинення дії безвізового режиму.

Нагадаємо, Європарламент планує розглянути механізм призупинення "безвізу" на початку наступного року.

Як повідомляв раніше голова Європарламенту Мартін Шульц, механізм призупинення "безвізу" не можуть узгодити через низку країн.

Скасування візового режиму для українців можливе лише після схвалення в ЄС нового так званого запобіжного механізму призупинення безвізових режимів для усіх третіх країн.