НОВИНИ

Китайські ЗМІ про скандальний дзвінок Трампа: Це не допоможе Америці "знову стати великою"

Це дзвінок був перший офіційний дипломатичної контакт США і Тайваню з 1979 року.

Китайські ЗМІ у вівторок, 6 грудня, пишуть про те, що контакти обраного президента США Дональда Трампа з Тайванем і створення проблем в торгово-економічних відносинах між двома країнами не допоможуть реалізувати його передвиборче гасло: "Зробимо Америку знову великою!".

"Створення непорозумінь і нанесення шкоди китайсько-американським відносинам не допоможе" Америці знову стати великою", - пише орган ЦК китайської компартії газета "Женьмінь жибао".

Китайська англомовна газета Global Times пише, що "Трамп може створювати багато шуму, але це не звільняє його від дотримання правил силової гри", додаючи, що обраний президент "не має достатніх ресурсів", щоб провокувати Китай".

Англомовна газета China Daily також вказує, що "новачок в дипломатії" Трамп повинен переглянути своє ставлення до Китаю. Якщо цього не відбудеться, то він сам "створить дорогі проблеми для власної країни".

Раніше у Білому домі заявили, що США намагалися заспокоїти Китай після того, як обраний президент Дональд Трамп провів телефонну розмову з президентом Тайваню Цай Інвень. 

За словами прес-секретаря Білого дому Джоша Ернеста, чиновники з Національної ради безпеки двічі розмовляли з китайськими колегами, щоб «підтвердити збереження прихильності США багаторічному політичному курсу Китаю», передає Reuters.

Ернест зазначив, що даний політичний курс існує 40 років і орієнтований на збереження миру і стабільності в протоці, що розділяє Китай і Тайвань, додає агентство.

Обраний президент США Дональд Трамп 3 грудня провела телефонну розмову з президентом Тайваню Цай Інвень. Це був перший офіційний дипломатичної контакт США і Тайваню з 1979 року. Після цього КНР висловила дипломатичний протест і припустила, що новий глава Білого дому змінить американську політику щодо Пекіна.

Після цього Дональд Трамп на свій сторінці в Twitter виступив з критикою політики Китаю.

"Хіба Китай питав нас, чи добре девальвувати їх валюту (щоб нашим компаніям було важче конкурувати), обкладати високими податками наші товари, що надходять до них у країну (США ж з них податки не беруть), або будувати масштабний військовий комплекс посеред Південно-Китайського моря? Я так не думаю", - написав Трамп.

Нагадаємо, державний секретрь США Джон Керрі порекомендував Трампу консультуватися з працівниками дипломатичного відомства з питань зовнішньої політики, перш ніж робити закордонні дзвінки.