НОВИНИ

Польська компанія оскаржила розширення доступу Газпрому до Opal

На думку керівника компанії PGNiG, збільшення доступу "Газпрому" до трубопроводу, який пов'язує "Північний потік" з Німеччиною, шкодить інтересам і порушує антимонопольне законодавство Євросоюзу.

У Польщі державна компанія PGNiG (Polskie Gornictwo Naftowe i Gazownictwo) оскаржила рішення Єврокомісії про розширення доступу російського "Газпрому" до газопроводу Opal. Про це повідомляє Reuters з посиланням на голову PGNiG Пьотра Возняка.

 "4 грудня наша німецька "дочка" подала позов до Європейського суду. Ми хочемо, щоб рішення Єврокомісії було скасовано", - повідомив Возняк.

За його словами, збільшення доступу "Газпрому" до трубопроводу, який пов'язує "Північний потік" з Німеччиною, шкодить інтересам PGNiG і порушує антимонопольне законодавство Євросоюзу.

Читайте також: Польська компанія завадила Росії профінансувати будівництво «Північного потоку-2»

Рішення Єврокомісії дозволить "Газпрому" збільшити доступ до потужностей газопроводу OPAL до 80% - з 17,5 млрд до 28 млрд куб. м. Якщо третя сторона не придбає на аукціоні решту 20% потужностей газопроводу, то "Газпрому" буде дозволено використовувати і їх.

У результаті Росія зможе істотно збільшити транзит "Північним потоком", що загрожує постачанню газу трубопроводом "Ямал - Європа" і українській газотранспортній системі.

Нагадаємо, 2 грудня президенти України та Польщі зробили спільну заяву, в якій засудили рішення Єврокомісії з приводу газопроводу OPAL.