НОВИНИ

РФ відмовила представнику ОБСЄ відвідати заарештованого Сущенка

Сущенко – єдиний іноземний журналіст, який перебуває під арештом в регіоні ОБСЄ, і єдиний іноземний журналіст, заарештований в Росії.

Російська влада відмовила представнику ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Дуні Міятович відвідати зарештованого в РФ українського Романа Сущенка.

"11 листопада я отримала відповідь від влади, в якій стверджувалося, що ця справа перебуває поза моїм мандатом. Мене знову запевнили, що затримання Сущенка не пов'язане з його професійною діяльністю, а журналістові були надані всі процесуальні привілеї", – йдеться в звіті Міятович від 1 грудня.

Представник ОБСЄ зазначила, що 3 листопада звернулася письмово до міністра закордонних справ РФ Сєргєя Лаврова і попросила надати дозвіл на відвідування Сущенка, враховуючи важливість справи. "Він єдиний іноземний журналіст, який перебуває під арештом в регіоні ОБСЄ, і єдиний іноземний журналіст, заарештований в Російській Федерації", – йдеться в звіті.

Міятович висловила готовність зустрітися з відповідними офіційними особами РФ, щоб обговорити питання, пов'язані зі свободою ЗМІ.

Зазначимо, 28 листопада Лефортовський районний суд Москви (Росія) продовжив арешт українському журналісту Роману Сущенку до 30 січня 2017 року.

Нагадаємо, Роман Сущенко – паризький кореспондент українського інформаційного агентства "Укрінформ", прибув до Росії у приватних справах, перебуваючи у відпустці. Члени Громадської спостережної комісії Москви виявили його 2 жовтня в московському СІЗО "Лефортово". ФСБ назвала Сущенка кадровим розвідником, який нібито збирав відомості про діяльність російських Збройних сил РФ.

У Головному управлінні розвідки Міноборони України назвали цю інформацію фейком. Укрінформ вважає затримання Сущенка спланованою провокацією

Сущенка внесли в списки Служби безпеки на обмін заручниками.