НОВИНИ

Порошенко і Дуда зробили заяву щодо доступу Газпрому до Opal

Це рішення підриває стратегію енергетичної безпеки ЄС, заявили президенти.

Президент України Петро Порошенко і президент Польщі Анджей Дуда зробили спільну заяву щодо рішення Єврокомісії, яке відкриває можливості для Газпрому збільшити обсяги поставок газу в Європу в обхід України.

"Україна і Польща були шоковані рішенням Єврокомісії від 28 жовтня 2016 року, яке відкриває можливості для Газпрому збільшити обсяги поставок газу в Європу в обхід України", - йдеться в спільній заяві президентів, прийнятому за результатами переговорів 2 грудня у Варшаві.

У цій заяві йдеться про те, що "рішення ЄК по газопроводу OPAL підриває стратегію енергетичної безпеки ЄС, створює загрозу для енергетичної безпеки країн Центральної та Східної Європи".

Крім того, у заяві глави держав зазначають, що це рішення підриває принцип, який міститься в Договорі про заснування Енергетичного співтовариства, і правила конкуренції.

Порошенко і Дуда вважають, що це рішення зміцнить перевагу РФ і цим самим порушить конкуренцію. Окрім того, що це рішення також суперечить санкцій політиці Євросоюзу, оскільки стимулює додаткові грошові надходження в РФ, одночасно обмежуючи прибуток України від транзиту газу.

Трубопровід Opal з’єднує газогін Північний потік із газотранспортними системами Німеччини та країн Центральної Європи.

Нагадаємо, 5 вересня Газпром надіслав збільшену на 20% заявку на транспортування газу в Європу.