НОВИНИ

Українці за рік скоротили споживання газу

Як повідомляє Укртрансгаз, у 2016-му споживачі використали на 7% менше палива, ніж торік.

Із січня до листопада 2016 року українські споживачі усіх категорій використали 25,5 мільярда кубометрів природного газу, це на 7% менше за показники аналогічного періоду минулого року. Про це повідомила прес-служба Укртрансгазу.

Водночас у листопаді, який виявився холоднішим, ніж торік, споживання газу зросло на 12% і склало 3,8 мільярда кубометрів. За оперативною інформацією центрального диспетчерського департаменту Укртрансгазу, нині добовий обсяг споживання газу Україною складає 146 мільйонів кубометрів.

Станом на 28 листопада Україна з початку опалювального сезону використала із газосховищ 1 мільярд кубометрів газу. Тоді ж Укртрансгаз інформував, що в підземних сховищах зберігається 13,698 мільярда кубометрів газу.

У 2016 році році в українські газосховища було закачано 6,4 мільярда кубометрів блакитного палива. Опалювальний сезон розпочався із запасами 14,7 мільярда кубометрів – проти 17,1 мільярда кубометрів торік.

Як повідомлялося, Україна 16 жовтня зупинила закачування газу в підземні газові сховища і почала його відбір. У 2015-2016 роках Україна вперше провела зиму без російського газу.