НОВИНИ

Ракетні випробування біля Криму: Україна поінформує міжнародну спільноту про погрози РФ

МЗС уже підготувало ноту протесту, і вона в найближчі години буде спрямована російській стороні.

Україна збирається поінформувати міжнародне співтовариство про погрози Російської Федерації про ракетний удар. Про це заявила прес-секретар Міністерства закордонних справ України Мар'яна Беца.

"Російська сторона у своїх нотах говорила про те, що нібито Україна порушує суверенітет РФ, міжнародне право, створює загрозу міжнародної безпеки авіації та звучали погрози на адресу України. Фактично Росія маніпулює інформацією. Всі ракетні випробування, навчання здійснюються відповідно до законодавства України та міжнародного права на території України в рамках міжнародно визнаних кордонів України", - заявив Беца.

За її словами, всі випробування проводяться у відповідності зі статтями Чиказької конвенції про міжнародну цивільну авіацію 1944 року в рамках сухопутного, морського і повітряного простору України, які знаходяться під суверенітетом України.

"Ми проінформуємо міжнародне співтовариство про дії російської сторони, які є неприкритою загрозою застосування військової сили проти підрозділів ЗСУ", - додала Беца.

За її словами, відомство вже підготувало ноту протесту, і вона в найближчі години буде спрямована російській стороні.

Читайте також: У ЗСУ розкрили подробиці майбутніх ракетних випробувань біля Криму, через які обурилася Росія

Раніше ЗМІ повідомили, що Росія нібито погрожувала Україні "у відповідь" ракетним ударом, якщо ЗСУ проведуть випробувальні ракетні стрільби в районі російсько-українського кордону в Керченській протоці. Також повідомлялося, що 25 листопада Міноборони РФ вручило українському аташе ноту протесту в зв'язку з планами Збройних сил України провести ракетні стрільби поруч з Кримом. У свою чергу, секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Турчинов заявив, що Україна не планує проводити випробування ракет в Керченській протоці, по якому проходить кордон між Україною і Росією.

Міноборони України повідомило, що не планують скасовувати планові стрільби і заявило, що від Росії "можна чекати чого завгодно". 

У середу, 30 листопада, також стало відомо про те, що Росія перекинула до Криму зенітно-ракетний комплекс С300-ВМ. Волонтери розвідувального співтовариства InformNapalm ідентифікували техніку як зенітно-ракетний комплекс С-300ВМ "Антей-2500".

У відповідь Турчинов заявив, що Росія перейшла до нового етапу провокування ескалації військової агресії проти України, але Українська держава буде проводити ракетні випробування і вчення, згідно з планами і графіками.