НОВИНИ

Найбільший онлайн-кінотеатр світу локалізує контент для України - ЗМІ

Інформація про актуалізацію Netflix збіглася із закриттям низки сайтів із нелегальним відео-контентом.

Найбільший світовий онлайн-кінотеатр Netflix зайнявся локалізацією свого контенту для України. Наразі мова йде про те, що фільми й серіали, які показує Netflix, будуть супроводжуватися субтитрами російською мовою, а у перспективі - й українською. Про це повідомляють джерела РБК-Україна. Згідно з повідомленням, компанія вже почала набирати персонал. 

Локалізація Netflix готувалася ще з літа разом з найбільшими українськими і російськими студіями дубляжу, а зараз Netflix почав набирати в Україні персонал для перевірки якості локалізації.

У головному офісі Netflix не змогли відповісти на запит щодо локалізації контенту. Як зазначають джерела видання, компанія ніколи не оголошує свої проекти до того, як вони будуть повністю завершені, а партнери Netflix в Україні пов'язані жорсткими угодами про нерозголошення.

Наразі бібліотека сервісу налічує понад 13 тис. найменувань контенту - це і повнометражні фільми, і серіали. Офіційно Netflix вийшов в Україну ще у січні 2016 року. В один день сервіс відкрив всю свою бібліотеку для 130 країн світу, включаючи нашу. Таким чином, територія його мовлення розширилася до 190 країн. На момент глобального виходу Netflix підтримував 21 мову, включаючи англійську. Ні української, ні російської мови у цьому списку не було. В Україні всі фільми і серіали демонструються мовою оригіналу, тому аудиторія сервісу у нашій країні в основному обмежувалася глядачами, які знають іноземні мови. Ще одним бар'єром для українських споживачів стала вартість передплати. В Україні доступно три тарифних плани Netflix за ціною 8 євро, 10 євро або 12 євро, в залежності від кількості одночасно підключених пристроїв і якості зображення (стандартна якість, Ultra HD і HD). Тобто, українському глядачеві підписка обійдеться у суму від 240 гривень до 360 гривень.

Читайте також: В Україні припиняють роботу FS.to та EX.ua. Реакція соцмереж

За даними дослідження Інтернет-Асоціації України, ресурс не потрапляє навіть до ТОП-2000 сайтів за охопленням аудиторії - менше 1% українських інтернет-користувачів заходили туди у жовтні. У той же час у рейтингу є багато ресурсів, які дають користувачам безкоштовний доступ до величезних бібліотек, що нараховує десятки тисяч одиниць неліцензійного контенту. З-поміж них - файлообмінник ex.ua, онлайн-кінотеатр fs.ua російські сайти kinogo.club, seasonvar.ru, а також піратський ресурс my-hit.org, який одного разу вже закривали українські правоохоронці у 2013 році.

Нагадаємо, в листопаді правоохоронні органи активізували боротьбу з піратськими ресурсами. Спочатку департамент кіберполіції Національної поліції України закрив онлайн-кінотеатр fs.to. Паралельно йшов збір даних і готувалося закриття файлообмінника ex.ua, керівництво якого вирішило не чекати оголошення їм претензій і оголосило про припинення роботи ресурсу. За даними лічильника Similarweb, на момент закриття ех.uа відвідувало понад 36 млн користувачів, а fs.to - близько 23 млн користувачів на місяць.