НОВИНИ

Фракція Меркель в Бундестазі назвала Росію загрозою миру в Європі

У той же час депутати виступають за зміцнення довіри з Росією.

Фракція ХДС / ХСС в німецькому Бундестазі розробила документ про зовнішньополітичну стратегію щодо Росії. За який учора, 29 листопада, одноголосно проголосували, передає Deutsche Welle.

"Мир у Європі під загрозою. Тому співдружність європейських держав не може миритися з агресією Росії у Східній Європі", - йдеться у документі.

Блок консервативних партій, очолюваний канцлером Німеччини Ангелою Меркель, порекомендував Європейському Союзу розробити нову оборонну стратегію у рамках НАТО.

Зокрема, мова йде про посилення розвідки, зміцненні співпраці в сфері закупівлі озброєнь і в галузі транспортної авіації.

Справа в тому, що, на думку консерваторів, зовнішня політика РФ становить загрозу для східних кордонів НАТО.

"Коли принцип недоторканності кордонів не визнається, а військова перевага стає зовнішньополітичним інструментом, в Європі відкривається ящик Пандори", - написано у документі.

У той же час парламентська фракція ХДС / ХСС виступає за відновлення переговорів у рамках формату "Рада НАТО-Росія".

Зокрема, пропонується створити спільний орган по зміцненню довіри і запобігання криз, зокрема, в області інформаційної безпеки.

Раніше голова ЦРУ Джон Бреннан порадив обраному президенту США Дональду Трампу з обережністю ставитися до обіцянок Росії.