НОВИНИ

Міноборони Фінляндії відреагувало на заяви РФ про розміщення «Іскандерів» під Калінінградом

Ниинисте підкреслив, що «негативна спіраль дій» і відповідних заходів може привести до певних наслідків.

Міністр оборони Фінляндії Юссі Ниинисте заявив, що очолюване ним міністерство не бачить прямої загрози розміщення російських ракетних комплексів у районі Балтійського моря. Про це повідомляє Associated Press.

Водночас Ниинисте зазначив, що подібні передислокації ракетних комплексів вже відбувалися, але в той самий час підкреслив, що «негативна спіраль дій» і відповідних заходів може привести до певних наслідків, «нехай і випадкових».

Глава Міноборони Фінляндії також заявив, що його країна виступає за послаблення напруги і стабілізацію обстановки в регіоні.

21 листопада Росія заявила про розгортання С-400 й «Іскандер» у Калінінградській області «у відповідь на розгортання американської системи ПРО в Європі».

Як повідомлялося, на міністерській зустрічі країн-членів НАТО у Брюсселі домовилися про спільну присутність у країнах на східному фланзі Альянсу. 

Раніше Росія перекинула ракетний комплекс Іскандер-М в Калінінградську область, що межує з Польщею і Литвою. Комплекс транспортували на кораблі з району Санкт-Петербурга.

У міністерстві оборони РФ заявили, що російські військові не раз перекидали ракетні комплекси «Іскандер» в Калінінградську область і будуть робити це в майбутньому в рамках бойової підготовки.