НОВИНИ

Українська армія готується до двох сценаріїв агресії РФ – Генштаб

За словами Муженка, Україна сьогодні готова протистояти Росії.

Україна готова не тільки до ймовірного сценарію «кримського коридору», але і до куди більш широкомасштабних дій підтримуваних Росією сепаратистів на території країни. Про це заявив начальник генштабу і головнокомандуючий армією України генерал Віктор Муженко.

«Ми розглядаємо сценарії від можливої ​​ескалації конфлікту на південному сході України до широкомасштабної агресії щодо України. За цими сценаріями відпрацьовуються відповідні контрзаходи. Ці війська готуються до цього, комплектуються, і на сьогодні ми здатні протистояти Російській Федерації. Наскільки ми до цього готуємося, ми прогнозуємо, значить, ми вважаємо, що ці сценарії можуть бути реальні», – сказав Муженко в інтерв'ю агентству BNS, перебуваючи з візитом у Вільнюсі.

Читайте також: Генсек НАТО закликав Росію припинити підтримку сепаратистів на Донбасі

Начальник Генерального штабу подякував Литві за підтримку в поставках так званого летального озброєння і військові консультації зі створення Україною сил спецоперацій, а також гоорив про можливі урядових контракти на ремонт наявних у Литві систем озброєнь в Україні.

Муженко зазначив, що у нього немає ніяких сигналів про те, що майбутня адміністрація Дональда Трампа змінить курс і відмовиться від наміченої підтримки Україні. Він нагадав, що США виділяють кошти на реформу ЗС України з метою, щоб вона відповідала стандартам НАТО, ця фінансова підтримка оцінюється приблизно в 500 млн. доларів.

«Принаймні, з того, що ми знаємо, зі спілкування з американськими військовими – то ніяких змін поки що не передбачається. Тобто і питання допомоги, в тому числі і допомоги радниками, і питання підготовки (наших військових) інструкторами відповідно, в тому числі і питання матеріальної допомоги, рішення про яку вже були прийняті – все це поки залишається в силі. і якихось інших сигналів у нас немає на сьогоднішній день», – сказав він.

Нагадаємо, у вересні Слідчий комітет Російсько Федерації проти начальника Генштабу ЗСУ Віктора Муженка порушив кримінальну справу .