НОВИНИ

Уряд в рамках дерегуляції скасував майже 400 нормативних актів

На думку прем'єр-міністра, скасовані постанови і нормативно-правові акти надмірно зарегулювали діяльність підприємців.

Кабінет міністрів України в рамках процесу дерегуляції скасував дію 367 регуляторних актів, що стосуються різних сфер ведення бізнесу в Україні. Відповідне рішення було оформлене однією постановою уряду і прийнято одноголосно на засіданні Кабміну у середу, 23 листопада.

Крім того, голова уряду Володимир Гройсман за пропозицією міністра юстиції України Павла Петренко доручив сформувати міжвідомчу робочу групу, яка повинна проаналізувати можливість скасування додаткового пакету регуляторних актів, прийнятих раніше на рівні міністерств і відомств.

"Даю доручення... Місяць, і ми приймаємо ще один пакет рішень, що руйнують зарегульованість на рівні міністерств", - сказав Гройсман.

На думку прем'єра, скасовані постанови і нормативно-правові акти надмірно зарегулювали діяльність підприємців.

"Сьогодні приклад рішення, яке дозволить нам просунутися в рейтингу легкості ведення бізнесу на 10 позицій", - сказав він.

Глава уряду підкреслив, що це буде стосуватися всіх сфер, в яких таке зайве регулювання стримує розвиток бізнесу і створює корупційні ризики.

"Ми будемо все пачками скасовувати, а якщо міністерство хоче якусь регуляцію залишити, то нехай з трибуни це пояснить", - заявив Гройсман.

Нагадаємо, на початку листопада Кабінет міністрів України вніс до Верховної Ради законопроект №5368 "Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо покращення інвестиційного клімату в Україні)".

Крім того, на своєму засіданні 26 жовтня Кабінет міністрів України затвердив законопроект про внесення поправок до Бюджетного, Митного і Податкового кодексів.