НОВИНИ

Держдеп США прокоментував наміри Росії розгорнути С-400 й "Іскандер" у Калінінграді

Джон Кірбі закликав Москву «утриматися від дій, які не мають на меті зміцнення стабільності та безпеки в євроатлантичному регіоні».

Розміщення Росією ракетних комплексів «Іскандер» і зенітно-ракетних систем С-400 в Калінінградській області підірве безпеку в Європі. Про це заявив офіційний представник Держдепартаменту США Джон Кірбі.

«Розгортання «Іскандерів» і зенітно-ракетних систем С-400 дестабілізує європейську безпеку», – сказав він 21 листопада на брифінгу у Вашингтоні, коментуючи повідомлення про те, що у відповідь на розміщення ПРО США Росія буде змушена піти на такий крок.

У той самий час, Дж.Кірбі визнав, що «Росія має право розміщувати свої звичайні і ядерні озброєння на власній території». Він нагадав, що російська сторона неодноразово говорила про можливість такого кроку у відповідь на виклики, які, на думку Дж.Кірбі, не вимагають такої відповіді.

Дипломат закликав Москву «утриматися від дій, які не мають на меті зміцнення стабільності та безпеки в євроатлантичному регіоні».

Напередодні Росія заявила про розгортання С-400 й "Іскандер" у Калінінградській області «у відповідь на розгортання американської системи ПРО в Європі».

Як повідомлялося, на міністерській зустрічі країн-членів НАТО у Брюсселі домовилися про спільну присутність у країнах на східному фланзі Альянсу. 

Раніше Росія перекинула ракетний комплекс Іскандер-М в Калінінградську область, що межує з Польщею і Литвою. Комплекс транспортували на кораблі з району Санкт-Петербурга.

У міністерстві оборони РФ заявили, що російські військові не раз перекидали ракетні комплекси «Іскандер» в Калінінградську область і будуть робити це в майбутньому в рамках бойової підготовки.