НОВИНИ

Єврокомісар може втратити частину повноважень через політ літаком проросійського лобіста – Spiegel

Оттінгер, як і планувалося, отримає підвищення, а Єврокомісія продемонструє, що ставиться до справи серйозно.

Скандал через політ єврокомісара з питань цифрової економіки Гюнтер Еттінгер літаком проросійського лобіста Клауса Мангольдома може мати для нього неприємні наслідки.

За інформацією німецького журналу Der Spiegel, в Європейській комісії думають над позбавленням Еттінгера, який незабаром повинен стати єврокомісаром з питань бюджету, права ухвалювати кадрові рішення.

Зазначається, що під час того польоту Еттінгер порушив кодекс поведінки єврокомісара. Позбавлення частини повноважень, як пише видання, може "стати золотою серединою, в якій обидві сторони могли зберегти обличчя". 

Оттінгер, як і планувалося, отримає підвищення, а Єврокомісія продемонструє, що ставиться до справи серйозно.

Як додає Der Spiegel, подібний компроміс можливий, якщо глава Єврокомісії Жан-Клод Юнкер і канцлер Німеччини Ангела Меркель цінують Еттінгера як "досвідченого єврокомісара, який працює в Брюсселі з 2010 року".

Нагадаємо, єврокомісар з питань цифрової економіки Гюнтер Еттінгер використав приватний літак лобіста Кремля для зустрічі в Будапешті з прем'єром Угорщини Віктором Орбаном.

Згодом в Єврокомісії заявили, що не побачили конфлікту інтересів у використанні єврокомісаром Еттінгером літака "лобіста" Кремля.

За словами представника ЄК Маргарітіса Схінаса, Еттінгер використовував приватний літак для зустрічі, яка не була пов'язана зі сферою відповідальності єврокомісара.