НОВИНИ

Порошенко наклав вето на закон про держпідтримку кінематографії

Глава держави повернув документ у Раду, внісши свої пропозиції щодо посилення державної підтримки кінематографії в Україні.

Президент України Петро Порошенко скористався правом вето та повернув до парламенту зі своїми пропозиціями Закон України «Про державну підтримку кінематографії в Україні», прийнятий Верховною Радою України 22 вересня 2016 року. Про це повідомили в прес-службі глави держави.

Згідно з повідомленням, президент наголошує на необхідності посилення державної підтримки кінематографії в Україні.

«Розвиток і реформування національного кінематографу передбачені Стратегією сталого розвитку «Україна – 2020». Сьогодні відбуваються позитивні зрушення у сфері кіно – щороку збільшується бюджетне фінансування на створення та розповсюдження національних фільмів. У прокат виходять різножанрові стрічки, які успішно представляють кінематограф України на престижних світових і європейських фестивалях, реалізується програма з відновлення української класики і, що надзвичайно важливо, зростає глядацький попит на вітчизняні фільми. Крім того, проектом Державного бюджету України на 2017 рік передбачено 500 млн грн на розвиток українського кінематографу», - йдеться у повідомленні.

Читайте також: Приховане за хештегами. Сильні і слабкі сторони Закону «Про державну підтримку кінематографії в Україні»

Глава держави відзначає, що Закон «Про державну підтримку кінематографії в Україні», що надійшов на підпис, безумовно, має ряд позитивних норм, які сприятимуть створенню умов для розвитку кіновиробництва, впровадженню прозорих процедур здійснення фінансування проектів, закладе підґрунтя для забезпечення прав інтелектуальної власності тощо.

Водночас, президент повернув згаданий Закон до Верховної Ради України із пропозиціями для доопрацювання, з метою приведення його положень у відповідність із вимогами Конституції України, Бюджетного кодексу України, узгодження з нормами інших законодавчих актів.

«Президент вбачає за доцільне доопрацювати запропонований Законом механізм надання державної субвенції для повернення частини кваліфікованих витрат, здійснених суб’єктом кінематографії при виробництві фільму, з урахуванням принципів, визначених бюджетним і податковим законодавством, виклавши його в окремому законі. Глава держави сподівається, що Верховна Рада України найближчим часом доопрацює Закон з урахуванням внесених пропозицій», - підсумували в прес-службі.