НОВИНИ

Аваков анонсував відкритий конкурс на посаду керівника Нацполіції

За словами міністра, закон не вимагає конкурсу, але головою Нацполіції має стати людина з "беззастережною довірою".

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков вирішив провести відкритий конкурс на нового керівника Національної поліції. Про це міністр написав у Facebook.

Він зазначив, що закон не вимагає такого конкурсу, адже керівник Нацполіції призначається та звільняється Кабінетом міністрів за поданням прем’єр-міністра  відповідного до пропозицій  голови МВС.

«Однак, з огляду на той факт, що до людини, яка обійме посаду Голови Національної поліції України, має бути беззастережна довіра, як українського суспільства, так і міжнародного політикуму, я прийняв рішення про проведення консультативного конкурсу для діючих поліцейських на заміщення цієї посади», - повідомив Аваков.

Міністр розповів, що «з метою уникнення політичних спекуляцій і проведення чесного і відкритого відбору кандидата» він створив Консультативну комісію Міністра, до якої будуть запрошені фахові експерти зі США, Канади, Консультативної місії ЄС в Україні (EUAM) та авторитетні експерти від української громадськості.

Відбір буде здійснюватися Комісією на підставі результатів кваліфікаційних іспитів та співбесіди. Після фінальної співбесіди Консультативна комісія рекомендуватиме кандидатів міністру.

За словами Авакова, умови конкурсу будуть оголошені найближчим часом.

Нагадаємо, 14 листопада Хатія Деканоїдзе заявила, що подала у відставку з посади голови Національної поліції України, Кабінет міністрів задовольнив заяву про звільнення. Тимчасовим головою Нацполіції став Вадим Троян, який до цього займав посаду заступника очільника відомства.