Військовослужбовці, призвані під час мобілізації на строкову службу, які відслужили не менше 11 місяців, зможуть за бажанням укладати контракт про проходження військової служби строком на 6 місяців. Відповідний Указ №503 підписав президент України Петро Порошенко, повідомляє прес-служба глави держави.

"Із військовослужбовцями строкової військової служби та військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період, які під час дії особливого періоду вислужили не менше 11 місяців, з особами, звільненими з військової служби під час дії особливого періоду, які приймаються на військову службу за контрактом у період з моменту оголошення мобілізації до часу введення воєнного стану (з початком військового часу) або оголошення рішення про демобілізацію - строком на шість місяців", - йдеться у додатку до пункту, який стосується військовослужбовців, з якими укладається перший контракт про проходження військової служби.

Читайте також: У Міноборони розповіли про рекордні темпи набору контрактників

Також зміни при підписанні першого військового контракту стосуються і "військовослужбовців, які вислужили строк військової служби за призовом осіб офіцерського складу і які приймаються на військову службу за контрактом осіб офіцерського складу - строком від 1 до 5 років в залежності від згоди сторін".

Правила продовження строку проходження військової служби за новим контрактом не змінилися:

  • на 3 роки - для рядового складу;
  • від 3 до 5 років - для сержантського і старшинського складу;
  • від 2 до 5 років - для офіцерського складу і для кандидатів, яким присвоєно первинне офіцерське звання за результатами підготовки на військовій кафедрі";
  • на особливий період - до завершення цього періоду (на підставі Указу президента України про оголошення рішення про повної демобілізації).

Нагадаємо, раніше в Генштабі розповіли, як планують змінити умови набору контрактників. Ішлося, зокрема, про те, що всі контракти на проходження служби громадяни укладатимуть з визначенням чіткого терміну їх дії.