НОВИНИ

Турчинов висміяв "доказову базу" ФСБ РФ щодо затриманих у Криму "українських диверсантів"

Глава РНБО вважає останній інцидент у Криму продовженням літньої провокації.

Секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Турчинов назвав "сумішшю цинізму та дебілізму" заяву ФСБ РФ про затримання у Севастополі "учасників диверсійно-терористичної групи Головного управління розвідки Міноборони України". Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

"Цинізм нових провокацій спецслужб РФ почав межувати з дебілізмом. Вчора всі російські ЗМІ розповсюдили заяву ФСБ, яка продовжує розпочату влітку безглузду маячню щодо загрози тотального знищення російської окупаційної інфраструктури в Криму українськими диверсантами", – написав він.

Турчинов зазначив, що цього разу ФСБ врахували помилки літньої провокації, "коли доказом причетності роботяги з Енергодару до українських спецслужб було лише його побите обличчя".

"Цього разу "доказова база" була ретельно і заздалегідь підготовлена. "Беззаперечним доказом", що захоплені цивільні люди є українськими диверсантами, а не агентами ЦРУ, Моссаду чи МІ-6 – були синьо-жовтий прапор та тризуб, без яких, напевно, українські диверсанти ніколи не ходять у тил ворога, а також візитівка популярного в російських ЗМІ "Правого сектору". Очевидно, за задумом потужних аналітиків ФСБ всім одразу має стати зрозумілим, що українські диверсанти прихопили з собою державні символи для самоідентифікації, а візитівки як надійні перепустки на засекречені військові бази, які вони збиралися вщент знищити", – зазначив Турчинов.

"Не забарилися фахівці ФСБ і з вирішенням більш складного завдання: доведення причетності «українських диверсантів» саме до військової розвідки. Так, за версією російських неадекватів, ці хлопці притягли з собою до Севастополя разом із величезним тоннажем вибухівки та арсеналом різнокаліберної зброї ще і пам'ятну тарілочку з символікою Міністерства оборони України", – іронізує секретар РНБО .

"Тепер прочищений кондовою пропагандою ватний розум російського телеглядача надійно зафіксує, що офіцери ГУР МО завжди беруть в рейд разом зі зброєю і вибухівкою державні символи та сувенірну продукцію рідного міністерства. Так само, як опери СБУ ідуть на небезпечну справу обов’язково прихопивши портрет Президента України з власноруч зробленим підписом. Що стосується профі зі С лужби зовнішньої розвідки, то вони, працюючи під прикриттям, завжди одягають атласні шаровари і червоні чоботи, що додає їм, окрім патріотичного натхнення, ще і можливість маскування на фоні червоних російських пик, які мирно "відпочивають" на асфальті. Можна і далі обговорювати безглузді та навіжені провокації російських спецслужб та неадекватні пропагандистські штампи, підпорядкованих їм ЗМІ, але треба чітко розуміти, що за цим стоять людські долі, захоплених та катованих заручників, а також інформаційне прикриття ескалації військової агресії проти нашої країни", – резюмував він.

Як повідомлялося, Міністерство закордонних справ України направило ноту російському МЗС з вимогою надати інформацію щодо заарештованих в Севастополі українських "диверсантів". 

Напередодні стало відомо про те, що у Севастополі ФСБ РФ затримала українських "диверсантів" — Олексія Бессарабова, Володимира Дудка і Дмитра Штиблікова. Головне управління розвідки Міноборони України спростувало заяву російської спецслужби, назвавши її "черговим фейком". Згодом стало відомо, що в Севастополі суд дозволив заарештувати трьох затриманих у Криму громадян України терміном на два місяці.  Перший заступник голови Верховної Ради, представник України в гуманітарній робочій підгрупи Тристоронньої контактної групи з врегулювання ситуації в Донбасі Ірина Геращенко звинуватила РФ в захопленні нових заручників з метою шантажу України.

Варто зазначити, що Бессарабов та Штибліков — українські експерти центру "Номос" (Центр сприяння геополітичному вивченню чорноморського регіону та євроатлантичного співробітництва), діяльність якого у Криму була завершена у 2014 році.