НОВИНИ

У Лукашенки заявили, що Порошенко вибачився через скандал із літаком "Бєлавіа"

Відповідну заяву поширила прес-служба білоруського президента.

Президент України Петро Порошенко вибачився перед президентом Білорусі Аляксандром Лукашенкою через ситуацію, яка виникла з літаком "Бєлавіа". Про це йдеться в повідомленні прес-служби Лукашенка.

Згідно з повідомленням,  Порошенко і Лукашенка, за ініціативою української сторони, провели телефонну розмову, під час якої співрозмовники обговорили порядок денний двосторонніх відносин, перспективи розвитку торговельно-економічного співробітництва.

"Петро Порошенко вибачився за інцидент із цивільним літаком авіакомпанії "Бєлавіа" і поінформував президента Білорусі, що винні покарані. Глави держав домовилися, що відповідні служби найближчим часом проведуть консультації про співпрацю в області безпеки для запобігання подібних інцидентів надалі", - йдеться в повідомленні.

Крім того, глави держав домовилися про особисту зустріч до кінця року.

"Міністерствам закордонних справ Білорусі та України дано доручення визначити відповідну дату для організації заходу на найвищому рівні, який заплановано провести до закінчення нинішнього року", - йдеться в повідомленні.

Читайте також: У мережі оприлюднили запис переговорів диспетчера з пілотом літака "Бєлавіа", який повернули в "Жуляни"

Як повідомлялося, 21 жовтня о 15:36 за 50 км до входу в повітряний простір Республіки Білорусь літак авіакомпанії "Бєлавіа" повернули в аеропорт "Жуляни" (Київ).

Керівник апарату глави Служби безпеки України Олександр Ткачук заявив, що інформація про те, що літак авіакомпанії "Белавіа", що виконував рейс за маршрутом Київ - Мінськ, повернули в аеропорт "Жуляни" під загрозою підняти винищувачі, не відповідає дійсності.

Згодом у Службі безпеки заявили, що вказівок щодо винищувачів не давала, а в переговорах спрацював людський фактор.