НОВИНИ

Український консул відвідав двох політв'язнів у Росії

Українцям надали належну консульсько-правову та матеріальну допомогу.

Консульський представник посольства України в Росії 8-9 листопада зустрівся у виправній колонії в місті Кірово-Чепецьк (Кіровська область, РФ) з незаконно засудженими в Росії українцями Олександром Костенком і Валентином Вигівським. Про це повідомляє департамент консульської служби МЗС України в Facebook.

Згідно з повідомленням, під час зустрічей консул перевірив умови утримання і стан співвітчизників. Також українцям надали належну консульсько-правову та матеріальну допомогу.

"Скарг на наявність упередженого ставлення або інших протиправних дій з боку адміністрації колонії ув'язнені не висловлювали", - йдеться у повідомленні.

Читайте також: Порошенко пообіцяв боротися за кожного полоненого Росією українця

Нагадаємо, що у вересні 2014 року Валентин Вигівський був незаконно затриманий російською окупаційною владою на тимчасово окупованій території АР Крим та обвинувачений у шпигунстві. Незважаючи на неодноразові звернення української сторони, консульські посадові особи України майже 8 місяців з часу арешту не допускалися до ув’язненого співвітчизника. Крім того, впродовж 15 місяців російські слідчі органи здійснювали на громадянина України психологічний тиск, намагаючись отримати від нього потрібні слідству свідчення та визнання провини, а судові слухання у його справі проходили у закритому режимі.

Раніше Міністерство закордонних справ України висловило рішучий протест у зв’язку із відмовою Верховного суду РФ у задоволенні апеляції захисту Валентина Вигівського на вирок Московського обласного суду, згідно з яким українця було засуджено до 11 років позбавлення волі у колонії суворого режиму

Щодо Костенка, то 5 лютого 2015 року його викрали біля дверей власного під'їзду в Сімферополі невідомі люди, які виявилися працівниками ФСБ. Пізніше вони сказали, що це було не викрадення, а затримання. На наступний день оперативники ФСБ змусили його написати явку з повинною з визнанням, що він, перебуваючи в Києві на Майдані, 18 лютого 2014 року нібито кинув в співробітника "Беркуту" камінь. За цим звинуваченням Костенко був засуджений на 4 роки 2 місяці, апеляція врахувала наявність малолітньої дитини та скоротила термін до 3 років 11 місяців, а після касації термін скорочений до 3 років 6 місяців.

14 квітня Кірово-Чепецький районний суд Кіровської області Росії відмовив в умовно-достроковому звільненні Костенка. Верховний суд РФ 19 серпня відмовив Костенку в заміні покарання у вигляді позбавлення волі на більш м'яке.