НОВИНИ

У Латвії сейм не дозволив своїм громадянам служити в українській армії

Оборонна комісія відхилила ідею про внесення поправок до відповідного закону.

Сейм Латвії відхилив пропозицію щодо поправки до закону про національну безпеку, згідно з якою громадяни Латвії могли б служити в Збройних Силах України. Про це повідомляє lsm.lv.

Автори законопроекту - депутати Едвін Шноре і Яніс Домбрава заявили, що раніше в українській армії служили декілька громадян Латвії. Для того, щоб діяльність цих осіб не підпала під кримінальну відповідальність, необхідно було внести поправку, яка б дозволила громадянам Латвії служити у збройних силах держав-партнерів НАТО. Крім України йшлося також про армії Чорногорії і Боснії.

Шноре, зокрема, пригадав Зимову війну між Фінляндією і СРСР, коли багато латвійських добровольців відправилися на допомогу Фінляндії, а їхня діяльність не стала кримінальним злочином.

Проте оборонна комісія Сейму відхилила ідею про внесення поправок в цей закон.

Читайте також: Командувач латвійської армії достроково подав у відставку

Багато депутатів коаліції висловили думку, що в такому випадку латвійські солдати повинні брати участь у бойових діях в латвійській формі і підкорятися латвійському командуванню. Також один із депутатів заявив, що якщо б латвійцям було дозволено служити до Майдану, тоді вони, можливо, потенційно могли б брати участь у подіях, коли бійці "Беркуту" відкрили вогонь по активістах у Києві.

Нагадаємо, у червні цього року президент Петро Порошенко дозволив іноземцям служити в українській армії за контрактом.