НОВИНИ

РФ проявила зацікавленість у питанні звільнення заручників – СБУ

Представники ОРДО і ОРЛО визнали, що вони подають некоректні списки.

Російська сторона почала демонструвати зацікавленість у питанні звільнення заручників. Про це 10 листопада заявив радник голови СБУ Юрій Тандіт

Він повідомив: "Ми позавчора отримали інформацію про наших хлопців, яку будемо перевіряти, в тому числі, з території Російської Федерації. Цілком можливо, що там є живі зі списку безвісти зниклих".

Він висловив надію на те, що крім отриманих додаткових даних про три місця утримування українських заручників, з'явиться і нова інформація. "Ми будемо робити все, щоб звільнити решту 109 заручників, які незаконно утримуються в Донецьку і Луганську", – запевнив радник глави СБУ.

Тандіт також нагадав, що на сьогодні 494 людини вважаються безвісти зниклими.

"Учора (на засіданні Тристоронньої контактної групи в Мінську – Ред.) ми обговорювали списки, і з боку ОРДО і ОРЛО визнали, що вони подають некоректні списки", – додав він.

Відповідаючи на питання про те, чи можуть переговори свідчити про деяке просування в питанні звільнення заручників, Тандіт сказав: "Сподіваюся".

"Учора, як мені здалося, Росія поводилася вже зацікавлено (в питанні звільнення заручників – Ред.). Сподіваюся, що з боку Росії будуть прийматися певні рішення щодо впливу на тих, хто приймає рішення в Донецьку і Луганську стосовно звільнення заручників", – підсумував він.

Як повідомлялося, під час переговорів у Мінську на гуманітарній підгрупі українська сторона закликала ОРДЛО надати коректну інформацію про утримуваних і зробила конкретні, компромісні пропозиції задля звільнення заручників. 

Нагадаємо, 8 жовтня ЗМІ повідомили, що бойовики "ЛНР" захопили в полон чотирьох фанатів футбольного клубу "Зоря". Раніше в полон до бойовиків так званої "ЛНР" потрапив суддя Апеляційного суду Луганської області Віталій Руденко,  коли він приїхав на окуповану територію поховати батька. Перед цим Донецьку бойовики викрали жителя Маріуполя – брата працівника СБУ

За даними Служби безпеки України, в полоні на окупованому Донбасі перебувають у заручниках 109 українських громадян, ще дев'ятеро - на території РФ.