НОВИНИ

У Польщі телеведучого просять притягнути до кримінальної відповідальності за образу українців

Журналіст під час ефіру на “Польському радіо Кошалін” назвав усіх українців “гвалтівниками” та “різунами”.

Об’єднання українців у Польщі просить правоохоронців притягнути до кримінальної відповідальності відомого польського телеведучого Войцєха Цейровоського за образу в українців. Про це йдеться в позові до районної прокуратури міста Кошалін (північний захід Польщі).

У документі наголошується, що 15 жовтня журналіст під час ефіру на “Польському радіо Кошалін” назвав усіх українців “гвалтівниками” і “різунами”.

На уточнююче запитання, чи він вважає геть усіх українців “гвалтівниками” та “різунами”, Цейровський відповів: “…підтверджую, усіх”.

Читайте також: Польща за два роки не розкрила жодного випадку вандалізму щодо українських пам'ятників

“Ці висловлювання є образливим, й такими, що нехтують і зневажають людську гідність, виражають презирство по відношенню до українців, принижують їх в очах громадської думки і як наслідок зневажають осіб української національності з огляду на їх національну ідентичність, що є ознакою злочину передбаченого статтею 257 Кримінального кодексу (публічна зневага особи чи групи осіб з огляду на національну, етнічну, расову чи релігійну приналежність – ред.)”,- йдеться в позові.

 За цей злочин Кримінальний кодекс Польщі передбачає ув’язнення терміном до трьох років.

У документі підкреслюється, що подібні висловлювання посилюють упереджене та вороже ставлення до українців і породжують ненависть на національному ґрунті.

Об’єднання українців у Польщі просить прокуратуру вивчити запис радіо передачі, допитати радіоведучого цієї програми Анджея Рудніка і Цейровського, а також забезпечити присутність представника ОУП під час цих дій.

Цейровський є радіо- і тележурналістом, сатириком, фотографом і мандрівником. Він став дуже відомим завдяки своїм телепрограмам на польському телебаченні з мандрівок різними країнами світу у характерному образі – босим і у гавайській сорочці. Цейровський не приховує своїх правоконсервативних поглядів.

Нагадаємо, нещодавно поліція польського міста Жешув затримала чотирьох чоловіків, які жорстоко побили українця, що став на захист польки.