НОВИНИ

Україна готує торговельні місії в країни Африки, Канаду і Китай – МЕРТ

Також тривають переговори про підписання зони вільної торгівлі з Туреччиною та Ізраїлем.

Заступник міністра економічного розвитку і торгівлі - торговий представник України Наталія Микольська заявила про роботу її відомства над можливістю організації торговельних місій в країни Африки, Канаду і Китай. Про це вона повідомила під час XVI Міжнародного економічного форуму.

"Ми вибрали країни, де нас чекають... В Африку у нас буде не одна місія, а кілька, оскільки регіон дуже великий", - сказала вона.

За її словами, другим важливим географічним ринком є ​​Китай.

"У нас недооцінений потенціал в $2 млрд експорту в Китай", - зазначила вона.

Микольська також повідомила, що після підписання угоди про зону вільної торгівлі з Канадою ринок цієї країни також розглядається для створення торгової місії. Крім того, МЕРТ продовжить роботу над просуванням українських товарів на ринки ЄС, США і Японії.

Заступник міністра також зазначила, що відомство продовжує переговори про підписання зони вільної торгівлі з Туреччиною та Ізраїлем.

"З Туреччиною в силу низки обставин, в тому числі політичних, у нас була деяка пауза в діалозі, тому що відбулася зміна керівників профільних міністерств", - сказала вона, додавши, що зараз переговори поновилися, вони тривають.

Активні переговори ведуться і з Ізраїлем.

Заступник міністра аграрної політики і продовольства з питань євроінтеграції Ольга Трохімцева повідомила, що Мінагропрод також веде постійний діалог з турецькими колегами, 28 листопада очікується турецько-український бізнес-форум, в ході якого будуть проведені політичні консультації з приводу ЗВТ.

"Ми дуже хочемо розширити відносини з Туреччиною в сфері АПК, але, в першу чергу, ми будемо захищати інтереси наших виробників", - сказала вона.

Як повідомлялося, уряд Канади подав до федерального парламенту законопроект, необхідний для ратифікації Угоди про вільну торгівлю із Україною. Угода була підписана в Києві 11 липня.

Нагадаємо, з 1 січня набула чинності угода про зону вільної торгівлі Україна-ЄС.